Novinky

Wulverblade: římská říše bude rozpůlena za pomoci seker

Když nemůže Asterix a Obelix, jsou na řadě keltové. Římani opět útočí na Británii pomocí IX. legie. Na vás je zabránit této invazi a rozprášit všechny legionáře. V ideálním případě rozpůlíte celou římskou říši. Jak si hra Wulverblade v netradiční grafice a originálním pojetí vede, se dozvíte v této recenzi.

Hardcore bojovka, která zaujme na první pohled

Wulverblade je zajímavá hardcore bojovka, která staví na invazi římské IX. legie v Británii. Vaším úkolem v těle Kelta je porazit tyto armády a připravit o život všechny velitele. Než se dostaneme k samotné hře, musíme pochválit snahu vývojářů seznámit hráče s historií. Během hry budete dostávat celou řadu spisů, které obsahují historii tažení v Británii, ale i historii Říma a Keltů obecně. Takže hra kromě zábavy předává i řadu vědomostí.

Samotný příběh není kdovíjak originální. Jednoduše musíte zabránit invazi vaší země. Nepřátele jsou značně agresivní a tak se sami budete muset dostatečně vyhecovat a oplácet stejnou mincí. V případě že budete příliš měkký, brzo přijdete o život.

Stará dobrá mlátička

Ve hře vás nečeká žádné vylepšování ani nastavování obtížnosti. Vše závisí jen na vaši schopnosti předvídat pohyby nepřátel a jejich útoky. Jedině tak se ubráníte a vrátíte jim to.

Wulverblade nabízí různé postavy. Ty se liší hratelností, ale v základu zůstává vše stejné. K dispozici je vám rychlý Guinevere nebo silný Brennus, který nemá štít.

Herní styl si nebere servítky a servíruje vám čistou akci a brutalitu. Mrtvému nepříteli useknete hlavu, kterou následně můžete použít jako zbraň. Někdy je zase odhodíte do ohně a zapálíte další nepřátelé.

Pokud natrefíte na řadu nepřátel, povolejte si na pomoc vlky, což je plošná zbraň. Také je zde k dispozici zuřivost, která vám během útoků pomáhá obnovit život. Na konci každé mapy na vás čeká boss, který vám postup nedá zadarmo.

Celkově hodnotíme Wulverblade jako hru s výbornou hratelností, která má audiovizuální styl. Někdy se setkáte s náročností splnit misi, ale to vše vám vynahradí zábava, kterou hra přináší.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close