Novinky

Jaké platy mají profesionální hráči?

Být profesionálním hráčem je sen nejednoho z nás. Dostávat prašule za to, že budeme celý den vysedávat u her (což samozřejmě už děláme, jen ne za peníze), to by bylo něco. Pojďme teď (díky anonymnímu dotazníku) proniknout o něco hlouběji do myslí profesionálních hráčů.

Třiatřicet hráčů z NA a EU LCS bylo osloveno, aby se zúčastnilo zajímavého anonymního průzkumu, který si pro ně přichystal server ESPN. A co z tohoto dotazníku vyplynulo?

Hráči a dívky

Devět hráčů se velice negativně staví k situaci, kdy by se k nim do týmu měla přidat žena. Nejedná se zas o tak velké číslo, ale vezmeme-li v potaz, že v každém z týmů je pět hráčů, průměrově nám to vychází, že v každém týmu by byl někdo proti. Další důvody toho, proč nemít holku v týmu, jsou: Pokud by do mého týmu měla přijít žena, musela by dokázat, že si ho zaslouží víc než muž ve stejné roli. Pokud by se líbila a přitahovala by některého ze spoluhráčů, byl bych proti.

Platy

Další věc, na kterou se dotazník zaměřil, byly platy hráčů. A výsledek je takový, že průměrný základní plat v NA LCS se pohybuje okolo 105 385 dolarů, což je v přepočtu asi 2 650 000 korun.  V Evropě je pak tento základní plat o něco menší a to asi 75 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 2 044 000 korun.

Zranění

Zároveň se potvrdilo, že i e-sport je nebezpečný. Hned osm hráčů prozradilo, že se potýkají, nebo se v minulosti potýkali, se zraněním, které způsobilo nadměrné hraní. Většinou se jednalo o problémy v oblasti zápěstí. Jasně to dokazuje, že se jedná o sport jako každý jiný a vše musí být dokonale připraveno a vyváženo. Když dlouho hrají nebo třeba jen špatně sedí, často je začne bolet zápěstí či záda.

Povzbuzováky

Poslední otázka směřovala na výkonnost. Hned 27% hráčů potvrdilo, že znají někoho na profesionální úrovni, kdo bere amfetaminy nebo ritalin, aby ze sebe dostali naprosté maximum. Tento trend by tak měl vést k přísnějším kontrolám.

Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close