Novinky

Severská výprava za bohy. God of War je zpět

God of War není třeba představovat. Populární série se vrací zpět a vypadá to, že neztratila nic ze své přitažlivosti. Jak si vede Kratos nové generace a co vše nabízí?

Konečně jsme se dočkali a Kratos se po delší pauze dostává na současnou generaci konzolí v plnohodnotném pokračování. Nejedná se navíc o rychle splácaný díl, ale obsahuje vše, co má mít pokračování jenž za to stojí. Proměnou si totiž prošel nejen hlavní hrdina, ale celá hra.

Příběh, který to vezme za opačný konec

Příběh nového dílu God of War nabízí něco jiného, než byste čekali. Hra není postavena na vybíjení bohů, ale na otcovských povinnostech a splnění slibu. Kratos se stal otcem a společně se svým synem Atreem se vypravují splnit poslední přání jeho matky – rozprášit její popel na nejvyšší hoře zdejšího světa. Jednoduchý úkol, který se však postupem času začíná zamotávat a do hry vstupují nové postavy, situace a odhalení, kteří mění výpravu na epické dobrodružství.

RPG podle našeho gusta

Předchozí díly obsahovali také RPG prvky, ale nový díl vše posouvá na novou úroveň. K dispozici je celá řada stromů schopností, které můžete upravovat. Nakupovat můžete i zbraně a jednotlivé brnění nebo si ověsit talismany či natrénovat speciální údery. Tyto nové funkce pak otevírají nekonečné možnosti hratelnosti.

Herní svět je navíc otevřenější a umožní i toulat se po krásách severské krajiny a zabloudit dokonce do jiných světů. Jaké to jsou, to se nechte překvapit.

Hra navíc získala propracovanější soubojový systém, který vás chytne a nepustí. Pořádně nabušený Kratos dokáže se svým synem vymlátit celou armádu příšer. Není to však tak jednoduché a někdy se pořádně zapotíte. Na každou potvoru totiž platí něco jiného.

God of War za to stojí

Hra vás uhrane a nepustí. Vše je dokonalé. Souboje jsou báječné, herní prostředí vymazlený a postavy se chovají realisticky a živě. Zkrátka God of War se povedl a my ho jen doporučujeme všema deseti.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close