Novinky

Resident Evil 7: Gold Edition – jak je na tom kolekce toho nejlepšího

Resident Evil 7 je jednou z nejlepších her loňského roku. Nedávno vyšla zlatá edice. Vyplatí se do ní investovat nebo se jedna jen o další nataženou ruku vývojářů, jak získat z hráčů peníze?

Herní klenot roku 2017

Resident Evil 7 je rozhodně velmi povedenou hrou a řadí se mezi to nejlepší, co rok 2017 nabídl. A je jedno zda jste fanouškem této série nebo ne. Celá sedmička je krásně protkaná hororovou atmosférou se spoustou strašidelných prvků, překvapivých novinek a tradičních mechanismů, které však nikdy neomrzí. Největší novinkou byl pohled z první osoby. Fanoušci tento krok nelibě nesli, ale pravdou je, že se jednalo o zpestření celé série.

Vyzdvihnout musíme i samotnou atmosféru. Tady nejde o zabíjení hordy zombíků a nepřátel. Tady jde o přežití. Hodiny budete prohledávat šuplíky, skládat puzzle a snažit se přežít. A po celou dobu budete mít nepříjemné šimrání v zádech, že za rohem vše končí.

Ihned po vydání a kladném přijetí hry komunitou byly ohlášeny datadisky a rozšíření pro hru. Nyní je Gold Edition na scéně. Vyplatí se jej zakoupit?

Dvakrát více strachu

Ve zlaté edici na vás čekají celkem dvě hry. Podíváte se zpět v čase. První verze obsahuje kazetové záznamy původního dílu. Převtělíte se do kameramana Clancyho, který se dostal do spárů staré Bakerové a musí absolvovat zvrhlou escape game. V další nahrávce vás zase čeká vlnobití nepřátel a vy uvěznění ve sklepě musíte vydržet celou noc odrážet útoky. Další zapeklitý oříšek vás čeká v obtížné minihře, kde je vaším hlavním úkolem přežít, ale budete spíš umírat. Kromě výše uvedených her vás čeká ještě celá řada menších a doplňkových záznamů, které však mají své kouzlo.

Celkově dostanete 4 rozšíření, které vás zabaví, ale ne na dlouho. Největší lákadlem je samotná hra a další rozšíření jsou jen třešničkou na dortu. Nejsou špatné a herní zážitek je skvělý. Otázkou je, zda chcete utrácet své těžce vydělané peníze za rozšíření, která rámcově zaberou pouze několik hodin. Rozhodnutí je na vás. Na nic však nečekejte, jde vám o život.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close