Novinky

VR tolik netáhne

Hraní her na platformě virtuální reality je momentálně velký hit, ovšem zákazníci o ní nejeví tak velký zájem, jak se čekalo. Zpočátku byl sice nárůst značný, ovšem poté začaly prodejní statistiky klesat. Důvodem je především nepřipravenost výrobců a samotných prodejců.

Co se stalo?

Důvodem, proč není VR momentálně příliš zajímavá, je především cena jednotlivých zařízení. Abychom se mohli do VR ponořit, potřebujeme nejen headset, ale také výkonný počítač, který je schopen VR nabídnout. Cena headsetů ani zdaleka nesplňuje to, co výrobci slibovali a stále se pohybuje ve velmi vysokých částkách. Navíc, pro hraní her se momentálně hodí jen dvě VR zařízení na našem trhu a to HTC Vive a Oculus Rift (HD). Cena Oculusu se nyní pohybuje okolo dvaceti tisíc korun a je velmi špatně dostupný. HTC je na tom s cenou ještě hůře. Pořídíme si jej za 24 tisíc korun a to hlavně díky přibaleným ovladačům. A o dostupnosti tohoto zařízení snad ani nemluvíme.

Málo her

Dalším problémem je to, že pokud si chcete na VR zahrát opravdu dobrou hru, budete muset dlouho hledat a je otázkou, zda vůbec najdete. Dříve si uživatelé představovali, jak budou hrát takové hry jako Crysis ve VR a všechno bude naprosto úžasné, ovšem nikdy si nic takového nevyzkoušeli. Hrání ve VR je totiž trochu obtížné, někomu nemusí být zcela po chuti a může přinášet zdravotní komplikace. Všichni si mysleli, jak bude fajn se krčit a uhýbat střelám, ovšem zatím je hraní pouze pohybováním se poslepu v místnosti ve které hrajete, navíc připoutání k PC kabeláží.

VR zkrátka ještě potřebuje dozrát a to bude trvat několik let, do té doby je pořizování si výbavy pro ní celkem zbytečné. Musíme se tak spokojit pouze s displeji na velmi vysoké úrovni, které mnohdy dokáží zprostředkovat lepší zážitek než momentální VR.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close