Novinky

Kdo to ťuká na dveře? Kostičky Knack se vrací v druhém dílu

První díl zábavné 3D skákačky pro PS4 byl velmi povedený. Nyní přichází druhý díl, který opět sází na možnost zvětšování malého Knacka až do extrémních rozměrů. Jak si dvojka vede se dozvíte v naší recenzi.

Zajímavý koncept slavil úspěch

Jednička rozhodně přišla se zajímavým konceptem, který představil malou postavičku Knack, která je schopna růst po sesbírání relikvií v podobě malých částí, jako jsou kuličky, kostičky nebo krychle. Není to však tak jednoduché, jak se zdá. Pokud vás zasáhne nepřítel, ztratíte sílu, zmenšíte se a někdy se i rozsypete.

Ve dvojce váš čeká komplexnější zábava

V prvním díle byly krásné zářivé barvy. Dvojka je poněkud temnější. Zahrát si ji však můžete ve Full HD rozlišení při 60 snímcích nebo v 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu. Hra je plynulá a ani si nevšimnete HDR při maximálním rozlišení.

Příběh je postaven opět na hrdinech z jedničky, ale je tu nový vůdce, která chce ovládnout celý svět pomocí prastarých technologií. Asi je vám jasné, že váš úkol je zastavit ho. Knack v tomto díle dostává mnohem propracovanější schopnosti, než tomu bylo dříve. Kromě klasických úderů, na které jsme zvyklí, dostal i speciální útoky, které výrazně ulehčují postup a vyřazení nepřátel.

Některé schopnosti získáváte automaticky a jiné sběrem vzácných krabiček, které poté investujete do stromu dovedností.

Hra tedy nabízí striktně lineární a jednoduchý průchod a horkotěžko se setkáte s bossem, který by vám dal za vyučenou. Je to trošku škoda, ale na hratelnosti a zábavě to neubírá. Ve dvojce také nenatrefíte na otravné nepřátelé, které vás neustále otravovali.Pokud si nastavíte hru na vyšší obtížnost, budete se vám postupem času měnit mapa. Někdy tak natrefíte na mnohem těžší cestu, než jste si pamatovali z předchozího postupu.

Kromě skvělých akčních sekvencí je zde i řada logických úkolů, které jsou stejně zábavné, jako samotná hra.

Knock 2 se rozhodně povedl. Opět nabízí rozmanité levely a částice. Kromě toho má mnohem komplexnější útoky a i herní doba je dostatečná. Bohužel je zde trošku problém s grafikou v podobě temného prostředí a minimálního využití HDR, ale to je možná subjektivní problém.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close