Novinky

Nvidia GTX 1080 Ti

Nejvýkonnější grafická karta je tu! Její výkon předčil očekávání a to samé i cena, ovšem v dobrém slova smyslu. Jaká je novinka od společnosti Nvidia?

Pro pařany

Pokud jste zarytými pařany a chcete pro své hraní vždy to nejlepší, pak si zcela jistě děláte zálusk na novinku od společnosti Nvidia, která představila svou nejvýkonnější grafickou kartu v sortimentu, který nabízí vyšší teoretický výkon jako Titan X. Karta nabízí 11 GB paměti a velmi nízkou cenu.

Parametry

V nové kartě nalezneme největší grafický čip, který Nvidia produkuje v segmentu GP102. Ten nabízí 28 jednotek SM z 30 a výsledkem je 3 584 stream procesorů a 224 texturovacích jednotek. Takt jádra je o něco vyšší než u Titanu X – GPU tak může v boostu dosáhnout na 1,6 GHz. Omezený byl však počet rasterizačních jednotek, u GTX 1080 Ti jich najedeme 88, u Titanu X hned 96.

Největší rozdíl

Tím vůbec největším rozdílem oproti Titanu X je paměť, kdy Nvidia nechala jednu část řadiče neaktivní a celková kapacita tak činí 11 GB. Obsazeno je 11 kusů čipů typu GDDR5X od Micronu. Naopak propustnost paměti je vyšší než v případě Titanu X a to díky vyššímu taktu paměti. V kombinaci s 452 bitovou sběrnicí to znamená propustnost 484 GB/s.

Výsledkem tak je teoretický výkon karty v FP32 na hodnotě 11,3 TFLOPS, což je o 28% více než u Titanu X. Ten dosahuje 10,2 TFLOPS. Reálný nárůst výkonu prozradí až přesně testy, nicméně Nvidia se pochlubila srovnáváním několika her.

Cena

Karta se na tuzemský trh dostane 10. března. Cena je nastavena na částku 699 dolarů. Pro český trh je doporučená cena 22 490 korun. Titan X má cenu nastavenou na 37 tisíc korun.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close