Novinky

Nintendo Switch je tu!

  • Koncem října minulého roku bylo představeno Nintendo Switch, zajímavá a velmi nápaditá herní konzole, která přinesla mnoho otázek a jen pár odpovědí. Nyní se však zdá, že Switch bude extrémně zajímavou záležitostí.

Novinka by měla vyjít již v březnu tohoto roku a jeho pořizovací cena bude asi 299 dolarů, což je přibližně 7579 korun. Ovšem cena se nejspíše bude v Evropě lišit v závislosti na jednotlivých distributorech.

Parametry

Bohužel stále neznáme hardwarové specifikace celého zařízení, víme jen to, že by mělo zařízení běžet na procesoru Nvidia Tegra. Samotná obrazovka zařízení bude mít rozlišení 1280x 720 a úhlopříčku 6,2 palců. Zařízení bude přenosné a na jedno nabití by mělo vydržet více jak tři hodiny a to i v případě hraní her. Interní paměť však bude mít jen 32 GB, bude jí však možné rozšířit pomocí microSDXC karet.

Fungování?

A jak vlastně bude celá konzole fungovat? Konzoli budeme moci používat jako domácí konzoli, kdy je zapojená v Nintendo Docku, který jí nabíjí a my jí ovládáme pomocí speciálního Pro ovladače, nebo držáku Nintendo Grip, na kterém jsou připojeny Joy-Cony. Ty lze také odendat a upevnit je na konzoli samotnou, tedy na obrazovku připomínající tablet. Konzoli však můžeme nadále využívat jen jako obrazovku a Joy-Coy využívat odděleně třeba s kámošem.

Video

Joy-Con úplně v pohodě zastane klasický ovladač, protože sám bude vybaven celou řadou tlačítek. Je to trochu složitější, ale tohle video vám to zcela jistě trochu více přiblíží.

Pojďme se nyní podívat na hry, které jsou pro toto zařízení připravovány. Hned na začátek bude k dispozici pět titulů, z čehož tím nejvýznamnějším bude rozhodně pokračování legendární Zeldy. V budoucnu by měl přibýt také Skyrim, Mario Cart, nejrůznější sportovní hry a mnoho dalšího. Zkrátka máme tu konzoli, která má opravdu co nabídnout a čím více lidí bude chtít s vámi hrát a čím více lidí ve vašem okolí bude tuto konzoli také mít, tím větší s ní bude sranda.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close