Novinky

Life is Strange: Before the Storm nabízí nový příběh s Chloe

Emocí nasákla hra Life is Strange bylo jednou z her, která slavila v posledních letech nevídaný úspěch. Dobrodružství z pohledu Max však neskončilo. V novém dílu Life is Strange si urvala více prostoru jedna z hlavních postav. Připravte si kapesníky, příběh Chloe začíná.

Příběh začíná před prvním dílem

K novému dílu je potřeba přistupovat opatrně. Začíná totiž ještě před samotnou hrou. Víte teda, jak to celé dopadne, ale nevíte, co proč k tomu došlo. Vývoje hry se chopilo nové studio Deck Nine, které muselo pořádně máknout, aby nasytilo fanoušky zmlsané z předchozího dílu.

Z výše uvedeného má Before the Strom jasnou nevýhodu. Zmizelo totiž všechno očekávání. Víte předem, jak vše dopadne. Pokud jste však fanouškem, tuhle situaci dokážete překousnout a naplno se ponořit do nových epizod.

Těžký život tě naučí

Hlavní příběh se točí kolem Chloe Price. Jedná se však o jinou osobu, než kterou znáte z předchozího dílu. Nemá kolem sebe přátelé a je zranitelná. Přestože Max ve hře chybí, váš duch je neustále s vámi. Přestože načapate Chloe v momentech, kdy není tou drsnou holkou s modrými vlasy, života se pořád nebojí. Opět je tu dávka alkoholu a drog. Vyrazíte i na rockový koncert plný pochybných existencí. Právě na koncertě nalezne spřízněnou duši v podobě Rachel Amber, která však nemá o nic lehčí osud a zářnější budoucnost.

Hra vás nutí poznávat neznámé

Silnou stránkou hry je poznávání nového. Musíte se prokousat životními situacemi, které nejsou lehké. Občas působí dialogy stereotypně a dopředu víte, co bude následovat. Hlavní kouzle se však neztratilo a hra vás stále nutí prožívat jednotlivé situace.

Pokračování nebo spíše začátek má skvělou atmosféru a dobře vykreslený svět. Oceňujeme i menší vedlejší aktivity. Bohužel znáte konec a ani předvídatelné situace nepřidávají na zážitku.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close