Novinky

V kosmu zuří válka a může za to Warhammer 40,000: Dawn of War III

Pokud milujete real-time strategie, tak rozhodně nesmíte minout Dawn of War III. Čekají vás epické bitvy, zajímavý příběh a stovky hodin zábavy. Warhammer je ukázkou toho, že strategie nejsou pasé.

Válka všude kam se podíváš

Hlavní dějová linka se odehrává na planetě Cyprus Ultima, kde se mezi sebou bojují lidé, Orkové a rasa Eldarů. Příběh nebudeme prozrazovat jelikož je natolik obsáhlý, že je příliš složitý. To však neznamená, že neumí zaujmout.

Během hraní kampaně si vyzkoušíte všechny tři rasy. Možná se vám to zdá málo, tak se autoři rozhodli tuto skutečnost vykompenzovat různými odlištnostmi. Lidé alias Space Marines bojují pouze s majestátnými obrněnými stroji, skřeti zase vše slepují ze starého železa a Eldarové jsou známí pro své umění s energií a tak vytváří energetické štíty.

Drsné souboje, které vás pohltí

Kromě jednotek na vás čekají hrdinové a elitní jednotky. Během hry získáváte potřební suroviny, které vám zajišťují vylepšení, materiál a energii. Jednotlivé suroviny využíváte různě. Někdy doplníte energii pěchotě a jindy potřebujete materiál na stavbu strojů. Jak se prokousáváte hrou a sbíráte elitní body, za které si můžete koupit elitní jednotky a hrdiny, otevírají se vám nové možnosti. Obzvláště hrdina může zamíchat celou bitvou. Pokud se naučíte správně používat své schopnosti, můžete z předem prohrané bitvy udělat nečekané vítězství.

Samotná kampaň nabízí spousty zábavy, ale opravdové vzrušení přichází až v multiplayeru. Zde skutečně zažijete epické bitvy. A je jedno, zda hrajete proti hráči nebo umělé inteligenci. Ta má totiž slušnou úroveň.

Warhammer 40,000: Dawn of War III je hra zajetého žánru, která nezklame. Příjemná strategie udělá radost každému, kdo si chce zahrát osvědčenou klasiku. A to není výtka.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close