Novinky

Japonská rubačka Nioh, která sklízí obrovský úspěch

Když se Japonci rozhodli, že vytvoří konkurenci hře Dark Souls, všichni se jen tak v duchu uchechtávali. Jenže zázrak se opravdu stal a Japoncům se podařilo vytvořit hru Nioh, která sklízí chválu, kde se jen dá.

Tato exklusivní PS4 rubačka jménem Nioh jde ve šlépějích Dark Souls a nabízí k dispozici propracovaný hardcore systém s RPG prvky a to všechno s jemnou příchutí východu. Vše to dohromady šlape výborně. To tvrdí také světové recenze, které o Niohu mluví jen v samých superlativech. Líbí se především propracované souboje a velmi rozvětvený RPG systém, který díky zasazení působí velmi čerstvě.

O čem hra je?

A o čem hra vlastně je? V mnohém připomíná souls hry. Z příšer padá amrita, tedy jakési duše. Za ty si vylepšujete svou postavu a pokud zemřete, vaše aura je hlídána duchem strážným. Pokud zemřete znovu, aniž byste se k němu dostali, tento duch strážný se na celé strážení vykašle a vy celou sbírku duší musíte opět dávat dohromady.

Podobným prvkem jsou zde i svatyně, které zastávají funkci bonfireů. V nich si můžete navyšovat svůj level, odemykat nové schopnosti, popřípadě měnit strážce svých duší. Mezi skvělé vychytávky patří také malí mužíčci, kteří vám propůjčují různé bonusy, například že vám bude častěji padat brnění či zbraně.

Trochu jiná soulovka

Co ovšem nemá hra společného se soulovkami, jsou nepřátelé. Zatímco klasické soulovky nabízejí protivníky, kteří vás mají ohromit, Nioh vám nabízí protivníky, kteří se vám budou především hnusit a to velmi úspěšně. Nepřátelé totiž vycházejí především z Japonských legend, které se těmito obludami jen hemží.

Abyste pak tyto nepřátele porazili, musíte zvolit správnou strategii, které jsou celkem 4. Zároveň postoj, který zvolíte, koresponduje s typem zbraně, se kterými však můžete také různě taktizovat. Více vám však prozrazovat nebudeme, abyste byli alespoň trochu překvapení a hru rozhodně vyzkoušeli.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close