Novinky

Instalatér je opět na scéně. Tentokrát se Super Mario Odyssey vydá na cesty

Nintendo v letošním roce získává jeden úspěch za druhým a za své vydané tituly sklízí nadšené ohlasy od svých fanoušků,. Zařadí se mezi kvalitní tituly i Super Mario Odyssey?

Padouch Bowser se nepoučil

Opět nás čeká tradiční dějová linka. Padouch Bowser má zálusk na princeznu Peach. Hned v úvodní scénce zažijeme zklamání, kdy Mário neporazí Bowsera a ztratí svoji ikonickou čepičku. Naštěstí se Mario potká s novým přítelem Cappym, který se může proměnit v jeho čepičku a zároveň slouží jako mocná zbraň.

Dobrá, uznáváme. Příběh není originální. Jenže to od hry tohoto typu nečekáme. Co je však nad očekávání skvěle, je právě Cappy. Hratelnost totiž získává novou úroveň. V průběhu hry totiž nebudete hrát jen za Maria, ale za goomba, tanka, T-Rexe, rybu nebo stonožku. Stačí hodit Cappyho na nepřítele a proměníte se na kohokoliv chcete. Díky této novince má Mario skvělou hratelnost a neutuchající zábavu.

Kromě čepičky je velkou novinkou i samotný otevřený svět. Hlavním úkolem je získat určitý počet měsíců a odletět na jinou mapu. Měsíce získáte plněním hlavních nebo vedlejších úkolů. A přestože dokončíte vše potřebné, na lokace se budete rádi vracet. Už jen z toho důvodu, že chcete objevit všechny možnosti, které herní svět nabízí.

Nechybí ani různá rozšíření

Kromě měsíců sbíráte i nejrůznější mince a speciální fialové mince. Fungují stejně jako peníze a můžete si za ně koupit měsíc nebo zlepšení života. Nejvíce peněz však utratíte za oblečení. Být Mario dělník, turista nebo letec prostě chcete.

Celkově Super Mario Odyssey působí skvěle a hrdina se vrací ve velkém stylu. Otevřený svět, design, různé herní styly a rozmanité úrovně potěší nováčky i dlouholeté milovníky fousatého instalatéra.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close