Novinky

Impact Winter – neúspěšný kickstarterový projekt je na světě. Stojí za to?

Přestože projekt Impact Winter nepatřil mezi úspěšné na portálu Kickstarter.com, dočkal se své realizace. Vyplatí se zahrát si tuto hru, která čerpá z celkem ohrané zápletky?

Klimatické změny po zásahu meteorem

Meteor zasáhne zemi, která si následně projde klimatickými změnami. Celá planeta je pokryta ledem a všude je jen zima. Fauna a flóra už je dávno pod drnem a lidská populace se smrskla na několik skupinek přeživších. Tento příběh se objevil na Kickstarteru již v roce 2014, ale moc velký úspěch nesklidil. Co čert nechtěl, jinde hra slavila ohlasy a tak se vydavatelem hry Impact Winter stala společnost Bandai Namco, která se hru rozhodla vydat.

Opuštěný kostel vás ochrání před krutou zimou

Hlavní hrdina Jacob Solomon se svojí skupinou ukrývá v opuštěném kostele. Jeho skupinka je složena ze čtyř společníků a každý z nich má speciální vlastnosti. Někdo je inženýr, další má na starost energii, atd. Jejich činnost však závisí na vašich rozkazech a když jim nic nepřikážete, budou stát na místě.

Hra je celkem zajímavá v tom, že nabízí i statistiky, které hodnotí hlad, teplo a také nudu. Pokud se nepostaráte o zábavu, vaši kolegové budou nepříjemní. Problém hry je však právě v umělé inteligenci. Musíte je totiž hlídat jako malé děti, což je ze začátku zajímavé, ale moc dlouho vám to nevydrží.

Kdo přežije za 30 dní

Postarat se a přežít není jediný úkol ve hře. Obdrželi jste signál, že za 30 dní přijde pomoc. Za tu dobu se musíte postarat o své kolegy, obstarat energii a chodit na výpravy. Kromě lidí vám dělá společnost i robot Ako-Light, který má řadu užitečných vlastností. Při plnění misí získává zkušenosti, které vám ulehčují postup hrou.

Výpravy patří mezi to zábavné ve hře Impact Winter. Prostředí je náhodně generované a tak nikdy nevíte, na co nebo na koho natrefíte. To je asi jediná zábava na celé hře. Skvělou hratelnost totiž kazí hloupost postav a příšerné ovládání. Pokud by hra Impact Winter nevyšla, vůbec nic by se nestalo.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close