Novinky

Hry, které byly ve světě nekompromisně zakázány

Každý rok vyjde velké množství her a vždy se mezi nimi najde dostatek takových, které jsou ve světě nebo v konkrétních zemích zakázány. Důvodů může být mnoho, ale nejčastěji je to sexuální podtext, násilí, politický podtext, či další faktory, kvůli kterým si mnoho natěšených hráčů hru nikdy nezahraje. Zákazem samozřejmě myslíme zákaz prodeje u maloobchodníků, zkušení uživatelé si obvykle vždy najdou způsob, jak se ke hře dostat, ať už legální či ilegální cestou. Představíme si jedny z nejznámějších her, které byly zakázány.

Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2

Kromě šíleně dlouhého názvu hry vás možná překvapí to, že byla zakázána v celém Mexiku a dokonce bylo nařízeno zlikvidovat všechny její kopie na mexickém území. Jedná se o kvalitní střílečku, tak v čem je problém? Problém je to, že hra staví do špatného světla Ciudad Juarez, jedná se o největší město mexického státu Chihuahua. Podle hry jde o nebezpečné město plné kriminality a drog a to se mexické vládě nelíbilo, díky čemuž byla hra v Mexiku zakázána.

22

Postal 2

Postal 2 je už pěkně stará hra, ale i přesto, že bychom se jí dnes zasmáli, měla velké množství zákazů. Zakázána byla například na Novém Zélandu. Důvodem je násilí na lidech, krutost vůči zvířatům, močení na veřejnosti a další nechutnosti, které se ve hře vyskytují.

snimani-3

Custer’s Revenge

Jedná se o jednu z vůbec prvních her zakázaných kvůli sexuálnímu a rasovému podtextu. Hra vyšla v roce 1982 a ačkoliv zde tvoří každou postavičku jen několik rozmazaných pixelů, mnoho lidí bylo šokováno samotným cílem hry, ve které nadržený generál Custer dobývá indiánky přivázané ke kůlu.

snimani-4

Grand Theft Auto

Grand Theft Auto, neboli zkráceně GTA, je hra, která se dočkala velkého úspěchu, ale bohužel i mnoha zákazů. Důvodem je násilí a chaos ve hře. Zakázána byla například v Thajsku a sice po události, kdy si mladý Thajec objednal taxi a následně pobodal řidiče a vzal mu peníze. Na svou obhajobu řekl, že za to viní hru GTA, ve které to viděl. Následně se hra zakázala v celém Thajsku. Je to zajímavé, protože zrovna v Thajsku je mnoho věcí velmi tolerováno.

snimani-5

Command & Conquer: Generals

Tato hra je dokonalou ukázkou, proč může být hra z politických důvodů zakázána. Důvodem je exploze jaderného zařízení v Pekingu, které ve hře zničilo řadu významných památek. Bylo troufalé doufat, že taková hra bude mít v Číně úspěch a tak se nekompromisně zakázala.

snimani-6

The Guy Game

Tuto hru přivedlo na svět studio Top Heavy Studios a byla určená pro Xbox. Jedná se o vědomostní hru, ve které jsou odměnou za správně vyřešené úkoly slečny, které si sundavají trička a hráči ukazují svá ňadra. Na první pohled se jedná o neškodnou zábavu pro dospělé. Problém nastal v momentě, kdy se ukázalo, že jedné z aktérek ve hře je teprve 17 let. Následně musela být hra okamžitě stažena kvůli údajnému šíření dětské pornografie.

zakazane hry

V seznamu zakázaných her by se dalo dlouze pokračovat. Je dobré mladým vývojářům připomenout, že při vývoji hry nezáleží pouze na tom, jek moc je zábavná, ale také na tom, aby nikoho nepobuřovala, což není vždy zrovna jednoduché.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close