Novinky

Horizon: Zero Dawn

Herních titulů, které nabízejí to, co novinka Horizon: Zero Dawn, na trhu příliš mnoho nenajdete. I to je důvod, proč jsme se na ní tak moc těšili a musíme hned konstatovat, že nás snad v ničem nezklamala.

Je to trochu paradoxní, protože příběh celé hry se točí okolo velmi zaběhlého klišé. Naší moderní civilizaci postihla tajemná pohroma, která navrátila planetu zpět do rukou matky přírody. Jediným pozůstatek po dávných časech jsou zarostlé ruiny a hlavně velká ocelová monstra, která si nyní celý svět uzurpují sama pro sebe.

Civilizace? Kde?

Těch málo lidí, kteří zůstali na živu, se semkli v jednotlivé kmeny a začali žít opět tak jako jejich předkové, tedy ve velmi úzkém sepjetí s přírodou. Vy se ocitáte v kůži Aloy, mladé dívky, která pomalu, ale jistě začne zjišťovat, že mezi lidmi a krvelačnými ocelovými monstry je určitý vztah. A bude právě na vás zjistit, co přesně poslalo starou civilizaci do věčných lovišť.

Velké tajemství

Právě svět je hlavním hrdinou celé hry. Je barevný, pestrý, nápaditý a hlavně žije svým vlastním životem. Najdete tu hned několik odlišných biotopů se specifickou faunou a florou, které vám poskytují dostatek materiálu na crafting věcí, po kterých tak moc toužíte. Samotná Aloy se zlepšuje díky rozsáhlému stromu schopností, který jí pomáhá přežít v tomto nehostinném světě a posouvá jí stále dále a dále v příběhu.

Na celém světě je skvělé to, jak se zde snoubí prvky pravěku, survival titulu a moderní technologie. Aloy používá jakýsi vizor, který jí umožňuje vidět věci, které jsou běžným okem nespatřitelné. Vidí slabiny svých protivníků, ukryté poklady a tajné chodby. Navíc Aloy postupem času zjistí, jak rychle robotická zvířata přeprogramovat tak, aby jí byli k ruce a mnoho dalších funkcí, které vám ale nebudeme prozrazovat. Zkrátka se do toho pusťte naplno a uvidíte, jak skvělý tento titul je.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close