Novinky

Flip Wars nabízí málo muziky, ale zajímavé herní provedení

Herní konzole Nintendo Switch bojuje poměrně s malou sbírkou her. Tuto skutečnost zachraňují pouze tituly, které jsou skutečně vydařené. Novým titulem do skromné sbírky je Flip Wars, který nabízí zajímavý herní mechanismus založený na skákání. Jedná se o plnohodnotnou hru nebo jsou to jen vyhozené peníze?

Hopsinková šťáva nestačí

Samotná hra je poměrně jednoduchá a stačí chvilka hraní a přijdete ji na zoubek. Hratelnost spočívá v tom, že skočíte na čtvereček a po dopadu se okolní čtverečky ve směru kříže přemění na vaši barvu. V případě, že někdo stojí na čtverečku, je mrtvý. A to je vše. Samozřejmě nechybí speciální bonusy, které vám dají super rychlost, změní směr křížku atd.

Herní mechaniku máme popsanou a co dál. K dispozici máte dále celkem tři herní módy. Nejklasičtější je Panel Battle. V tomto módu musíte získat většinu čtverečků na mapě. Jakmile se tak stane, vyhráváte. Mínusem tohoto stylu hraní je fakt, že stačí skákat jako blázen. Strategie není potřeba.

Dalším módem je Knock Out alias deadthmatch. Skáčete jak vám síly stačí a zabíjíte co nejvíce protivníků. Opět je zde jedna malá vada – máte nekonečno životů. Dalším modem je Life Battle, kde naopak máte omezený počet životů a nemůžete si dovolit ztratit všechny. Nikomu se tak do boje nechce a hra občas nudí. Jedno kolo vystačí zhruba na 2-3 minuty ale celkovou délku si můžete nastavit sami.

Kromě módu máte na výběr ze čtyř různých prostředí, které mají dále čtyři různé mapy. Na mapě se nachází vždy omezený počet zbraní, které mohou snadno zamíchat pořadím.

Flip Wars je celkem zajímavá hra, která má chytlavý nápad a povedený multiplayer, který oceníte především s kamarády. Problémem je, že nabízí hrozně málo obsahu a díky tomu rychle omrzí. Kdyby se aspoň ve hře objevovali klasické motivační prvky v podobě skinů a nebo jiných prvků, které si můžete za herní kredity koupit. Bohužel, Flip Wars je hrou, kterou když nevyzkoušíte, tak se nic nestane.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close