Novinky

FlatOut 4: Total Insanity

Závodní série FlatOut patřila ve své době mezi velice oblíbené tituly. Jeho pověst však trochu pošramotil ne příliš povedený třetí díl, po kterém se tvůrci odmlčeli. Nyní však přichází díl čtvrtý! Zlepší pověst této šílené závodní hry?

Vnímat FlatOut jako simulátor závodění v automobilech je asi taková hloupost, jako učit šneka včelařit. FlatOut si nikdy nehrál na něco realistického, ba naopak, jeho hlavním krédem bylo jít vždy za hranici uvěřitelnosti a možnosti. Díky tomu nabízel hráčům neskutečné množstvím zábavy, kterou jiný titul zkrátka nabídnout nemohl.

Zběsilost v hlavní roli

Absolutně zničitelné prostředí a především tempo tak zběsilé, že ho leckdy nebudete ani stíhat. To jsou dva základní prvky čtvrtého dílu s podtitulem Total Insanity. Hra nabízí celkem tři herní módy. Tím prvním jsou klasické závody na okruzích, na kterých se budete předhánět buď s ostatními hráči, popřípadě s umělými protivníky o to, kdo protne cílovou pásku jako první. Během závodu se budete se závodníky vystrkovat z tratě, bourat do nich a blokovat jim cestu. Dalším modem je demoliční derby, ve kterém půjde čistě o to zničit co nejvíce automobilů v jedné malé aréně. No a poslední stunt mód je asi tím nejšílenějším ze všech tří. Vašim úkolem v něm bude vystřelit řidiče vozu na nejrůznější překážky a dosahovat tím co nejvíce bodů.

Jdeme dál

Jednotlivé módy však mají své další podkategorie, takže hráči se rozbaluje opravdu rozsáhlé rozcestí, kam se svým speciálně upraveným a na míru navrženým vozem může vyrazit. Vše lze navíc hrát v režimu multiplayeru, takže se o velkou zábavu můžete podělit i se svými kamarády, popřípadě s lidmi z celého světa. Tvůrce musíme velice pochválit za grafické zpracování celé hry, které je skutečně úžasné. Malou nevýhodou je však opravdu rychlé tempo, ve kterém se možná občas ztratíte.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close