Novinky

Dokáže utéct z vězení v nové hře A Way Out

Švedské studio Hazelight zatím představila pouze svůj jediný počin, hru Brothers: Tale of two sons: Tale of two sons. Kooperativní adventura, kde se na souhru dvou hráčů tlačí celkem hodně. V podobné duchu se nese i další novinka z tohoto severského studia. Projekt A Way Out jde však mnohem dál a bez druhého hráče si prostě nezahrajete. U první hry bylo možné hráče nahradit. Nyní to není možné.

Příběh se točí kolem dvou vězňů

Celý příběh A Way Out se točí kolem bězňů Lea a Vincenta. Trestanci se zkamarádí a společně hledají cestu na svobodu. Po útěku však nemají chvilku klidu a hledají všemožné úkryty a cesty, jak získat klid. Atmosféra hry je zasazena do 70. let a místy připomíná druhý díl Mafie.

Abyste hru dohráli, musíte respektovat osobnosti, které jednotlivé postavy mají. Vincent je kliďas, které má zkušenosti s vězením, zatímco Leo je impulzivní týpek, který je nováčkem ve vězeňském prostředí. Výše uvedené vlastnosti postav určují, komu s klidem svěříte zbraň.

A Way Out je unikátní hrou

Celou hru musíte hrát ve dvou a jedinou možností je split-screen. Na online hraní rovnou zapomeňte. Celý koncept by však měl jít mnohem dát a posunou tento styl hraní na novou úroveň.

Podle všeho by se měla obrazovka rozšiřovat dle důležitosti hráče v danou chvíli. Screen tedy nebude 50/50, ale různě se rozšiřovat a zužovat. V těch nejvypjatějších momentech bude mít hráč jen možnosti vidět svoji postavu a nic jiného. Změnou obrazovky to však nekončí.

Oba hráči ve vypjatých chvílích mohou hrát. Jen se spoluhráči smrskne obraz a může pokračovat. Cutscéna tak nebude rušit zážitek od příběhu.

Žánrově se hra může přirovnat k Life is Strange, ale obsahuje více akce a kooperace. Očekávejte různé volby, které ovlivní celý příběh. Na vše jste dva a na všem se musíte domluvit. A way Out je zajímavá hra, která má v sobě velký potenciál. Uvidíme jak zaujme samotné hráče. Jak na vás hra působí?

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close