Novinky

Diablo letos oslaví 20 let existence

Pro někoho je hra Diablo nedávno objeveným zážitkem, pro jiné se jedná o kult, který zažehl herní vášeň již před dlouhými 20 lety. Ačkoliv většina lidí hrála pouze druhý či třetí díl, první díl je považován za klasiku 90. let, která symbolizovala boj dobra se zlem. Již brzy dojde k významnému výročí a sice ke 20 letům od vydání prvního dílu Diabla, které vyšlo 31. prosince 1996.

Diablo je akčním RPG a v každém dílu je možné vybrat si svou postavu. I to se podílí na velké popularitě Diabla, na rozdíl od mnoha jiných her, kde je hlavní postava pevně definovaná. Hráč si zvolí charakter, který má specifické dovednosti, nabírá zkušenosti a vybavuje svoji postavu o lepší zbraně, brnění, prsteny či amulety.

diablo

Diablo v kostce

diablo

Diablo má na svědomí herní studio Blizzard North, které má v životopise jeden úspěch za druhým, kromě Diabla například také Starcraft či Warcraft. U Diabla lze tvrdit, že každý ze tří dílů se stal bestsellerem, první díl byl ovšem výraznější, protože v 90. letech těch her přeci jen nevycházelo tolik a na svou dobu byla hra dokonale propracovaná, od poutavých animací až po hudbu a celkový příběh. Jen málokdo dohrál Diablo jen jednou.

U Diabla jsou specifické také datadisky, které jsou u každého dílu, k Diablu 1 vyšel datadisk Hellfire v roce 1997. Diablo mělo tak velký úspěch, že se dočkalo druhého dílu hned v roce 2000. Následně k němu vyšel datadisk Lord of Destruction.

charakters

Druhý díl byl již podstatně propracovanější, obsahoval různé světy, byl bohatší o animace a kouzla, grafiku, charaktery, zkrátka hra, kterou mnoho lidí hraje dodnes. Třetí díl vyšel kupodivu až v roce 2012, tedy po velké pauze. Zde je souboj nebe a pekla již znatelný, jelikož zde figurují andělé ještě více, než v druhém díle. Následuje datadisk Reaper of Souls, který krásně uzavírá celý příběh.

Zpět k Diablu 1

První díl Diabla mnoha lidem, zejména mladším generacím, utekl a pravděpodobně si ho ani nezahrají, ale právě zde začíná onen pomyslný boj dobra se zlem, resp. nebe a pekla, kdy se skrze podzemní chodby kostela dostaneme do katakomb, odkud postupujeme níže a níže, dokud se neprosekáme až k samotnému ďáblovi, tedy Diablovi, který má trefnou přezdívku Lord of Terror. Začíná se v městečku Tristram, které bylo ve starověku známé jako Horadrim a pod kterým byl pohřbený Soulstone, tedy kámen, která v sobě ukrývá tři hlavní démony zla, kteří postupně nabyli fyzickou formu.

Závěrem

1

První díl sice nebyl po grafické úrovni žádným trhákem, ale poutavý příběh skvěle dokreslil to, co hráči chybělo. Následující díly jsou poutavé jak příběhem, tak i propracovanými efekty. Diablo je jedna z mála her, které nekončí tím, že se dohrají. Diablo lze hrát neustále, pokaždé s jinou postavou a pokaždé si skvěle užít herní atmosféru.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close