Novinky

Counter Strike: Global Offensive je stále jednou z nejlepších FPS her všech dob

V roce 1999 se zrodila série her Counter Strike. Kdo by v tu dobu čekal, že tato hra sklidí tak obrovský úspěch a to po celém světě. V současné době je hra Counter Strike nejhranější střílečkou této doby.

Technické požadavky

Hra potřebuje výkonnější počítač k tomu, aby vůbec mohla fungovat. Pokud máte slabou grafickou kartu, je zbytečné hru vůbec kupovat. Pokud dobrou grafiku na hru máte, počítejte s tím, že se vám hra bude možná sekat. Hra je neustále aktualizována a tím je také zmenšována výkonnost vaší grafické karty. K hraní budete potřebovat více než 8 GB volného místa na Hard disku, což je u nejnovějších her bohužel zcela normální. Ostatní parametry by měla splňovat většina počítačů či notebooků.

Herní módy

Ve hře se nachází 5 módů, které hru udělají zábavnější(nenáročný, deathmatch, kompetitivní, demolice a arms race). V nenáročném módu se hraje 15 kol, deset proti deseti. Hráči se připojují náhodně a odpojují se bez penalizací. V deathmatch módu nepotřebujete peníze, vlastně koupíte co chcete a hrajete. Hra trvá 10 minut a nemusíte čekat na další kola, po smrti se objevíte na novém místě. Dalším módem je kompetitivní, a je to nejnáročnější, nejhranější mód celé hry. Hraje se stylem pět proti pěti, 30 kol. Hra může trvat až 90 minut a vy se nemůžete odpojit, jinak jste penalizováni. Demolice, podobná nenáročnému módu, se liší jen velikostí map a zbraněmi. Zbraně si nekupujte, nýbrž je dostáváte za váš výkon. V této hře potřebujete rychlejší reflexy než jinde. Arms Race, opět zde dostáváte zbraně za výkon. Čím více zabitých, tím lepší zbraně. Hru vyhrává ten, kdo dosáhne určitého levelu a zabije někoho zlatým nožíkem.

Penalizace

Chcete hrát bez nevlastních omezení? Tak neporušujte pravidla! 🙂 Ve hře jsou určena pravidla, jako ve škole, v práci, nebo v normálním životě. Něco je dovoleno, něco zakázáno. Většina penalizací se rozdává v kompetitivním módu. Tento mód nesmíte opustit než dohrajete, jinak následuje trest. Pokud zabijete 2 a více spoluhráčů, také trest. Pokud vám počítač nenačte mapu, také trest. Vyhodí vás několikrát ze hry, protože vás nechtějí? Samozřejmě, trest. A co když vyhodíte vy společně s ostatními z týmu pár hráčů? Výborná úvaha, také trest. Tyto, jak jsou ve hře označovány, bany, jsou dostávány snad za cokoliv. Nejdříve dostanete jen na 30 minut, poté na 2 hodiny, následuje denní ban, a můžete se dopracovat také k sedmidennímu banu. Pokud chcete hrát, neporušujte tyto pravidla!

Zbraně

Součástí střílečky jsou samozřejmě zbraně. Říkáte si,. jestli jsou vymyšlené, nebo pravé? Odpovím, obojí. Můžete se setkat například s Glockem, používanou pistolkou, nebo s CZ75, českou zbraní. Můžete si zahrát s M4, prostě hodně zbraní. Jsou ale i zbraně, které mají vymyšlený název, ale existují, například AWP, odstřelovací puška. Na zbraně existují i všelijaké skiny-graffity, a jiné obrázky. Je to opravdu podivné, ale nejdražší skin se prodává za 1200 dolarů. Nože ve hře stojí více než nože v reálném životě. Je to normální?

snimani-1

Ovládání

Hra je dobře hratelná. Jako většina her si můžete ovládání nastavit, ale většina hráčů preferuje kombinaci WASD+myš.

Výkonnostní skupiny

Co když budu hrát proti silnějším, co to hrají už pár let? Odpovím jednoduše. Nebudete. I na toto vývojáři z Valve mysleli. V kompetitivních zápasech jde o to, jestli vyhrajete, nebo prohrajete. Pokud budete vyhrávat, vaše výkonnostní skupina půjde nahoru a samozřejmě budete dostávat těžší soupeře. Ve hře se ale objevují tzv. smurfové, kteří jsou velmi dobří, ale kazí hru proto, aby si zahráli proti lehkým hráčům. I proti tomuhle se začínají dělat opatření. Výkonnostní skupina neboli rank, začíná v stříbrné 1 a končí v Global Elite. Hráči z Global Elite mohou složit tým a účastnit se ligových turnajů. Tyto turnaje prvotřídní hráče dokonce živí.

Není důvod, proč hru nekupovat. Pokud se zajímáte o akci, střílečky, reálné zpracování hry, není důvod si hru nekoupit. Counter Strike je i cenově dostupný, po internetu se nachází kódy třeba za 400 korun, ale na originálním Steamu je nyní cena 11,99 E.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close