Novinky

Baví vás malování? Tak to musíte vyzkoušet Splatoon 2

Nintento se jen tak nebojí aktuálního trendu stříleček a opět přichází s netradiční hrou, která je především o malování. Pokud si myslíte, že se jedná o Splatoon 2, tak máte pravdu. Jak si novinka vede a má co nabídnout proti konkurečním hrám?

Nintendo má omezený výkon

Konzole Nintento nemají stejně velký výkon, jako konkurenční produkty. Společnost tak nerazí cestu výkonem, ale originality a inovací. Vzniká tak celá řada originálních her, které mají velmi zajímavý koncept. Jednou z nich je Splatoon 2.

Hra obsahuje příběh, který však není hluboký a důležitý. Hlavní hrdina se ocitá ve městě s nádechem Japonska a celá hra je příjemně provázána chvílemi trapného a vtipného humoru. Menu je vytvořeno v podobě města, kde si vybíráte mezi jednotlivými možnostmi. Pokud vám nevyhovuje netradiční hlavní nabídka, můžete přepnout na klasiku.

Singleplayer neohromí, ale udrží vás u hraní dlouhé hodiny

Jako první zamíříte na singleplayerovou kampaň do kanálu. Po zhlédnutí jednoduché zápletky, kde musíte zachránit Zapfish, se pustíte do jednotlivých úrovní.

Kampaň je klidná a pomalejší. Přestože je pomalá, někdy oceníte, že se můžete na chvíli zastavit a promyslet si potřebné kroky.

Po celou dobu máte hroznou chuť vytvářet loužičky barvy. Jakmile ji vytvoříte, proměníte se na oliheň a hezky se v kaluži vykoupete. Během toho nasbíráte energii a munici. Kampaň vás naučí pochopit základy hry a přestože není hlavním lákadlem, vydržíte u ní dlouhé hodiny.

Nejzábavnější je multiplayer

Po kampani se vrhnete na multiplayer, který vás vtáhne a nepustí. Ve hře více hráčů můžete svoji postavu vylepšovat a užívat si různé typy zbraní a herního stylu. Postupem času si otvíráte nové zbraně, vlastnosti a dovednosti. Přestože ostatní hráči mohou mít lepší výbavu, stále vyhrává skill nad vybavením.

Hra Splatoon 2 nabízí krásný herní svět, příjemnou hratelnost, zábavnou kampaň i multiplayer. Nevýhodou je fakt, že multiplayer nepodporuje hru s boty a nový hráči jsou trochu v nevýhodě. Jinak nemáme co vytknout.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close