Novinky

Battlefield 1: 1. válka na vlastní kůži

Vývojáři společnosti DICE se rozhodli vzít si za úkol poměrně zajímavou věc. Opustili totiž od současného trendu posouvat současné akční střílečky co nejvíce do budoucnosti a naopak se zaměřili na co možná nejvzdálenější minulost. Zavedli nás totiž na bojiště prvního světového konfliktu.

30560736651_a4de9256ea_b

Hra Battlefield 1 má za úkol přenést hráče do prostředí nejkrvavějšího konfliktu světových dějin, ve kterém zahynulo nejvíce lidí v historii našeho druhu. A nutno říci, že se jim to povedlo do takové míry, že vám bude lézt mráz po zádech. Celá hra je totiž velmi naturalistická a historicky velmi věrná.

30620249182_bb05f13e5d_b

Vše je již od začátku komponováno jako akční multiplayerová záležitost, kde proti sobě stojí dva týmy, navzájem se přetahující o kus území. Módů je zde hned několik. Tím prvním je kampaň, ve které se stanete buď útočícím či bránícím svědkem krvavé kampaně. Útočící tým bude mít na starosti postupné dobývání jednotlivých sektorů a bránící tým naopak za úkol odrážet jednotlivé vlny agrese.

30608765891_23390ca0cc_b

Dokonalost v každém detailu

Nechybí ani klasické deathmatche, capture the flag atd. Celkem jsou v nabídce prozatím čtyři oblasti a každá z nich nabízí dvě velké kampaně a mapy. Každá kampaň se od sebe trochu liší. Některé z nich budou ráje pro odstřelovače, takovou jsou například pouštní oblasti, kde jako pěšák budete mít co dělat, abyste se ukryli v kráterech po granátech, jinde zase dojde k soubojům na ostří nože a to zejména v zákopech a nejrůznějších pevnostech a nebude chybět ani dobývání malých vesniček, společně s pročesáváním měst a hledáním ukrytých nepřátel.

Zkrátka Battlefield se alespoň z historického hlediska povedl. Neurazí ani dobrá grafika a hratelnost je také velmi odpovídající. Nesmíme zapomínat, že technologické výdobytky na sebe teprve nechaly čekat a tak teleskop u odstřelovací pušky bude to nejmodernější, co dostanete. I tak na vás však čeká obrovská porce krvavé zábavy.

Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close