Novinky

Apokalypsa se vrací a s ní přichází Resident Evil: Vendetta

Zombíků není nikdy dost a celkově úspěšná filmová adaptce Resident Evil má své pokračování i na obrazovce monitorů. Filmy podle her se málokdy povedou. Je tomu však jinak právě u tohoto titulu?

Film, který se nepromítal

Aktuální díl se v tuzemsku nepromítal a sehnat ho můžete pouze na Blu-ray. Nejedná se totiž o hraný film, ale o snímek, který mnohdy připomíná samotnou hru.

Děj se odehrává v období mezi Resident Evil 6 a 7, ale vypráví svůj vlastní příběh. Hlavním záporákem je obchodník se zbraněmi Glenn Arias, který provedl na smrtícím viru pár vylepšení – aktuálně zombící nenapadají své lidské spojence. Samozřejmostí je i banda hrdinů, kteří se tomu všemu snaží zabrání Hrou vás budou provázet Chris Redfield, Leons S. Kennedy a Rebecca Chambers, kteří jsou odhodlanými bojovníky proti nemrtvím.

Příběhy postav vás dojmou, ale i naštvou

Během celého snímku se příliš neponoříte do příběhu postav, ale i tak stojí za zmínku hlavní záporák, který je skutečně prvotřídní a již na první pohled nesympatický. Ještě více se vám zhnusí v momentě, kdy je pyšný na plody své práce a jak si užívá pohled na umírající svět. Hrdinové pak nabízí mix klasických klišé, které vás dostanou a donutí vyronit alespoň jednu slzičku. Jeden hlavní hrdina touží po pomstě, druhý chce spasit lidstvo a třetí se řadí mezi oběti, které je potřeba zachránit.

Příběh filmu není až tak špatný, ale pokulhává zpracování, které není dokonalé. Občas vám budou trhat uši dialogy, jindy je to grafické zpracování filmu, které se mnohdy netváří jako film.

Snímek vás pobaví a pokud milujete tuto herní sérii, rozhodně si ho nenechejte ujít. Problém je však ten, že v dnešní době očekáváme víc, než to co jsme dostali. Odkazů na samotnou hru je jako šafránu a obecně lze říct, že vám film dlouho nezůstane v paměti.

Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close