Novinky

10 nejlepších her roku 2016, které by vám neměly uniknout

Rok 2016 se pomalu blíží ke konci a je nejvyšší čas si shrnout, jaké nejlepší hry přinesl. Každému vyhovuje jiný žánr, ale určitě by si nikdo nechtěl koupit hru, která by ho zklamala. I to je jeden z důvodů, proč jsme sestavili seznam her, které jsou podle hodnocení samotných hráčů nejpovedenější. Pokud vám nějaká hra z našeho seznamu unikla, nic vám nebrání v tom, abyste si ji užili i v následujícím roce.

Rise of the Tomb Raider

Pokračování hry Tomb Raider velmi pozitivně překvapilo. Ačkoliv se zpracováním velmi podobá hře Uncharted 4, je zde mnoho vylepšení, které byly od roku 2013 dotaženy. Jde zejména o působivou grafiku, která dělá z celé hry výjimečný zážitek a to nejen v momentě, kdy po něčem střílíte.

1

The Witcher 3: Blood and Wine

Ačkoliv se jedná jen o expansion, tedy o rozšíření, rozhodně nemůže v seznamu chybět. Jak se už mnohokrát potvrdilo, rozšíření hry je někdy lepší než původní hra a v tomto případě to sedí dokonale. Nespočet úkolů a rozsah rozšíření z něj dělá skvělý zážitek, který hráče přilepí na dlouhé hodiny ke své židli.

2

The Witness

Tato hra je opravdovou raritou, která je určená hráčům milujícím záhady a hlavolamy, protože nic jiného se zde neřeší. Hráč se ocitne jakoby ve velkém zábavním parku, kde ho čeká nespočet labyrintů. Pokud milujete logické hry, tak si hru oblíbíte, pokud ne, tak se jí raději vyhněte.

3

Steve Jackson’s Sorcery!

Velmi zajímavá adventura, která lehce připomíná gamebooky z 80. let. V průběhu každé epizody budete řídit svou postavu přes desítky stěžejních momentů a pokud vás baví napínavé příběhy plné zvratů a zajímavého děje, hru byste neměli propásnout.

4

Overwatch

Trhák od Blizzardu, který příjemně překvapil každého milovníka FPS her. Nabízí se zde 21 hrdinů, ze kterých si sestavíte úspěšný tým a v různých arénách dokazujete, proč jste lepší než ostatní. Každá postava má svůj příběh a dohromady vám hra dává pocit, že jste za ní neutratili peníze zbytečně.

5

DOOM

Ne každý si zahrál DOOM již v devadesátých letech a pokud mezi ně nepatříte, nemusíte se ničeho obávat. Jde o zcela nový zážitek a ačkoliv zde najdete mnoho odkazů na předchozí díly, je zde tolik inovací, že vám nedají spát. Božská grafika a propracované efekty jsou zde hlavním plusem. Ačkoliv se síťová hra nepovedla podle představ, režim pro jednoho hráče nemá chybu.

6

Stephen’s Sausage Roll

Pokud chcete hru, která vám zaručí alespoň několik desítek hodin herního času, vsaďte na hru Stephen’s Sausage Roll. Na první pohled primitivní hra se texturami lehce podobá Minecraftu, ale to je jediné, co s ním má společné. Jde o logickou hru, kde je účelem opéct klobásy za pomoci malé postavičky s vidličkou, která s klobásami manipuluje. Zdá se to směšné? Tak zkuste hru dohrát do konce.

7

Total War: Warhammer

Jedna z her, u kterých je úspěch očekávaný. Jsou zde na výběr celkem 4 frakce, za které lze hrát, tedy upíři, trpaslíci, orkové a lidé. Strhující bojové momenty a nekončící hodiny zábavy jsou zárukou, že se u hry nudit nebudete.

8

XCOM 2

Velmi kvalitní hra, která neurazí nikoho. Nacházíte se zde na Zemi 20 let po invazi mimozemšťanů, kteří se snaží vyhladit lidstvo. Vaším úkolem je pochopitelně je likvidovat, ale přitom musíte stavět základnu a starat se o ostatní přeživší lidi, tedy zejména vojáky, vědce a inženýry.

9

Quantum Break

Hra od tvůrce, který má na svědomí hru Max Payne, je trefou do černého. Celá hra je z pohledu třetí osoby, která řídí hlavního hrdinu Jacka Joyce. I zde si užijete bullet time a kromě něj i velmi napínavý děj, který by bylo škoda prozrazovat.

10
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close