AkčníBojovéMultiplayerOnline Hry ZdarmaStrategieVálečné

World of Warships

World of Warships – Námořnické bitevní MMO

Zvednout kotvy!

Vydavatel: Wargaming

Rok vydání: 2017

Žánr: Bitevní MMO

Jazyk: Angličtina

Online hra World of Warships je populární vojenská simulace, která tě přenese do prostředí námořních bitev.

Chopíš se kormidla?

Vítej v přístavu World of Warships

Podobně, jako se po přihlášení do World of Tanks nebo War Thunder objevíš v garáži, i tady se ocitneš na tématické výchozí obrazovce – v přístavu. Tady to všechno začíná.

Odtud lze vstoupit do bitvy, přijímat výzvy, upravovat a upgradovat lodě, nakupovat munici a tak dále.

Lodě z celého světa

Podobně jako v jiných vojenských a bitevních simulacích, i ve World of Warships se můžeš těšit na bohaté zastoupení arzenálu ze všech světových vojenských velmocí, od USA až po Japonsko.

První typ lodě, ke kterému se dostaneš, bude křižník. Jedná se o obratný a rychlý stroj, který je efektivní v boji s leteckými silami a zároveň se dokáže vyhýbat torpédům. Na úkor lehké váhy sice bylo nutné obětovat některé obranné prvky, ale tyto „nedostatky“ jsou vyváženy právě manévrovatelností a rychlostí.

Dalším typem je torpédoborec. Jedná se bezpochyby o nejrychlejší a nejsnáze ovladatelnou herní loď. Efektivní strategií je tzv. „Hit&Run“ – po nečekaném útoku se vypařit rychleji, než nepřítel stihne zareagovat.

Pokročilejšími typy jsou pak těžké bitevní lodě se silnou obranou a letadlové lodě, které se používají především k útoku na velkou vzdálenost. Jakožto kapitán takové lodě se bitvy přímo neúčastníš, nýbrž posíláš letadla na pomoc svým spojencům.

Ekonomika ve World of Warships

 1. Kredity (Credits): Primární herní měna, kterou budeš potřebovat při všech možných upgradech, ve výzkumu, na opravu po boji, doplnění zásob a při mnoha dalších tazích.
 2. Zkušenosti (XP): Zkušenosti jsou druhou nejdůležitější herní „měnou“. Získáváš je (stejně jako kredity) především v boji. A aby to nebylo tak jednotvárné, ve hře je hned několik typů zkušenosti.
  • Zkušenosti lodi (Ship Experience) – XP – využiješ na upgrady a výzkum. Jsou exkluzivní pro každou jednu z tvých lodí.
  • Volné zkušenosti (Free Experienc) – FXP – jsou přístupné od levelu 6. Jedná se o sdílené zkušenosti všech tvých lodí. Funkce je stejná jako u XP (namísto utracení XP si vybereš zaplatit s FXP).
  • Týmové zkušenosti (Base Experience) – BXP – lze obyvkle získat jako bonus (třeba za první výhru dne nebo výkon v boji). Hrají velkou roli v hodnocení týmu (Team Ranking). Každý člen tak může přispět k prestiži svého týmu.
 3. Zásoby (Resources): Ve World of Warship jsou celkem tři hlavní zásoby: uhlí, ocel a olej.
 4. „Doubloons“: Prémiová měna, která se do určité míry dá získat i ve hře. I když se s prémiovou měnou dá postup ve hře urychlit, hráči World of Warship se shodují, že neposkytuje výhodu v bitvě jako takové a prim stále hraje týmová strategie.

Dostupné herní módy

Standard je základní bitevní mód. Cílem je ovládnutí nepřátelské základny a/nebo zajmout a zničit všechny nepřátelské lodě.

Domination (česky ovládnutí) je druhým z bitevních módů, ve kterém je úkolem tvého týmu nasbírat tisíc vítězných bodů. Tyto tzv. victory points získáváš ovládnutím klíčových oblastí (celkem tři nebo čtyři kruhové zóny umístěné různě po mapě) nebo potápěním plavidel druhého týmu.

Epicenter (epicentrum) disponuje celkem třemi neutrálními zónami, kterých je třeba se zmocnit. Na rozdíl od domination módu se všechny zóny nachází v jednom kruhu, který je tvořen třemi vrstvami kružnic. Čím blíž k centru se dokážeš dostat, tím líp pro tvůj tým. Hra končí po ovládnutí všech třech zón jedním z týmů.

Co-op je základovým kamenem všech ze zmíněných módů. Proto nezbytně nemusí zvítězit ten „nadupanější“ tým. Za sehranost v týmu tě hra odmění daleko víc, než za premiové výhody.

A co ty, jsi týmový hráč?

Proč si zahrát World of Warships?

 • Kooperativní bitvy
 • Obrovský výběr plavidel z různých koutů světa
 • World of Warships disponuje dechberoucí realistickou grafikou.
 • Vylepšuj a upravuj své vlastní bitevní lodě.
 • Hraj zcela zdarma!
Zábava / Příběh
Grafika / Efekty
Náročnost hry
Systémové požadavky

User Rating: 4.5 ( 1 votes)
Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close