MultiplayerOnline Hry ZdarmaSimulátoryStrategie

Screeps

Screeps – MMO programovací hra JavaScript

Sandbox hra nejen pro programátory!

Prohlížečová hra Screeps je open-source sandboxová hra nejen pro programátory. Chceš se naučit programovat? Začni s JavaScriptem v této jedinečné vzdělávací strategii se budeš učit hrou!

Vydavatel:
Screeps

Rok vydání:
2016

Žánr:
Programovací strategie

Jazyk:
Angličtina, JavaScript

Screeps aneb „Scripting Creeps“

Jednou z výhod sandboxových her je malý důraz na nějaký společný cíl, kterého by se drželi všichni hráči. Univerzálním příkladem pro takovou hru je například všeobecně známý Minecraft.

Název této hry vychází ze spojení „scripting creeps“, volně přeloženo programující lezci. Jak už tedy název napovídá, smyslem hry je dosáhnout cíle s pomocí příkazů v programovacím jazyce JavaScript.

Programování hrou

Ačkoliv je hra výzvou, po několika hodinách si díky ní jistě samovolně osvojíš základní principy JavaScriptu. Hodně podobných her navíc učí programovat pomocí tzv. pseudo-programování (zjednodušený programovací jazyk, reálně zpravidla nevyužitelný), to ale o této hře neplatí.

Schopnosti, které se díky této hře naučíš, jsou zkrátka snadno přenesitelné i do reálného programovacího prostředí. Zároveň se díky hře naučíš přemýšlet jako programátor.

Schopnosti, které se díky této hře naučíš, jsou zkrátka snadno přenesitelné i do reálného programovacího prostředí. Zároveň se díky hře naučíš přemýšlet jako programátor.

Real-time strategie (RTS)

Pomocí příkazů se budeš snažit získat co nejvíce přírodních zdrojů, ovládnout svůj prostor a snad postupně i expandovat a ovládat prostory ostatních hráčů. MMO funkce je ovšem dostupná pouze za měsíční poplatek.

I bez multiplayeru se ale naučíš velmi užitečné základy, které ti pomohou nastartovat dráhu programátora a kdo ví, třeba si jednou dokážeš naprogramovat vlastní program! Kromě toho se znalost jednoho nebo více programovacích jazyků skvěle vyjímá v životopisu.

Proč si zahrát hru Screeps?

  • Pokud si laik, naučíš se programovat zábavnou formou
  • Pokud jsi programátor, zužitkuješ a potrénuješ své schopnosti
  • Vzdělání zábavnou a praktickou formou
  • Sand-box hra (je jen na tobě, co si stanovíš za cíl hry)
  • Singleplayer free to play / Hra zdarma

Obrázky ze hry

Trailer hry Screeps

Oficiální trailer hry

Video ze hry (Gameplay / Letsplay)

Gameplay ze hry Screeps

Hodnocení hry Screeps

Zábava / Příběh - 88%
Grafika / Efekty - 74%
Náročnost hry - 96%
Systémové požadavky - 65%

81%

Celkové hodnocení

User Rating: 5 ( 1 votes)
Štítky
Zobrazit celý článek

Doporučujeme

Back to top button
Close